Terasy

exkluzívne terasové dosky CUMARU

Drevina Cumaru, pôvodom z Brazílie, patrí medzi exkluzívne exotické dreviny veľmi odolné proti škondcom a hmyzu, je bez otvorov po škodcoch. Dodáva sa predsušená, je teda veľmi stabilná. Má hnedé zafarbenie.Prirodzená oxidácia slnečným svetlom a poveternosťou spôsobí, že  na povrchu zosivie. Na zachovanie prirodzenej farby dreva a predĺženie jeho životnosti doporučujeme použiť špeciálny olej na vonkajšie drevené povrchy. Renovácia krytiny by sa mala vykonávať dvakrát za rok na jar a jeseň.

IPE

Exkluzívne terasové dosky IPE - exotické drevo prírodnej, hlbokej farby od olivovo-hnedej po čierno-hnedú, často so svetlejšími alebo tmavšími pásmi. Dosť často získava tmavočervený odtieň, s ktorým sa človek nestretne u iných drevín stromov z oblasti mierneho pásma.Tvrdosť a stálosť dreva, je veľmi veľká , čo je zvlášť cenná vlastnosť pri jeho používaní na podlahové materiály. Navyše je veľmi odolné proti napadnutiu hubami a hmyzom. Prejavuje taktiež neobyčajnú odolnosť proti ohňu. Prirodzená oxidácia spôsobená slnkom spôsobí, že podlaha na povrchu zosivie. Na zachovanie prirodzenej farby dreva a predĺženie jeho životnosti odporúčame použiť  olej na vonkajšiu drevenú krytinu. Renovácia krytiny by sa mala vykonávať dvakrát za rok, na jar a jeseň.

Drevina Bangkirai pochádza z Južnej a Juhovýchodnej Áziea teší sa z veľkej popularite medzi zákazníkmi.

 Povrch dosiek nie je dokonale hladký a nové dosky pri daždi vyplavujú hnedočervenú látku tanín . Farebnosť dosahuje od svetlohnedej po hnedú, niekedy aj so žltým odtieňom . Pre drevo Bangkirai sú charakteristické malé dierky s priemerom 0,5 – 1,5 mm, stopy po škodcoch, ktoré vytvorili v živom strome. 

Drevina Garapa pochádza z tropickej Brazílie a stáva stále obľúbenejším a častejšie používaným materiálom.

Na rozdiel od kameňa pôsobí teplým dojmom

Farba tejto dreviny je zlatá až zlato-žltá s rôznorodými odtieňmi a jej počiatočné vyplavovanie sa prejavuje v malej miere. Vyznačuje sa dobrou stabilitou, pevnosťou a trvanlivosťou, a vysokou odolnosťou voči hubám, poveternostným podmienkam. Drevo je citlivé na riasy a cement a v surovom stave vonia mandľami.

Thermo drevo je špecificky modifikované drevo, ktoré sa rozšírilo po Európe v 90-tich rokoch zo severských krajín, kde sa thermizácia vyvinula ako ekologická alternatíva k tvrdým tropickým drevinám. V súčasnosti je iba málo výrobcov, ktorý túto techniku aplikujú.

Drevo sa tepelne spracuváva v peci postupným zvyšovaním teploty (190-210 stupnov) po dobu niekolkých hodín, takže sa drevo stáva krehkým a úplne vysušeným. Táto metóda efektívne zabranuje prasknutiu dreva použitom v exteriery, štruktúra dreva sa mení, a drevo sa stáva odolnejším voči vlhkosti a rozmerovo stabilným.

Borovicove drevo je špecialne chemicky impregnované, vďaka čomu je dlhodobo odolné voči rozpadu, hmyzu a drevokazným organizmom
Táto efektívna a dlhotrvajúca ochrana, ktorá sa vykonáva pod vysokým tlakom je veľmi odolná. Borovica Impregnovaná sa využíva k aplikáciám, ako sú terasy, pergoly, oporné múry, altánky a fasádne obklady.
Bunkové steny borovice umožňujú impregnácii preniknúť hlbšie, čo robí borovicové drevo idealne pre takúto úpravu. Takto impregnované drevo je bezpečné pre ľudí, zvieratá a rastliny.

Terasa CUMARU a obklad CEDER

Drevené terasové dosky z exotického dreva sú vhodným riešením pre exteriérové terasové a obkladové konštrukcie. Odolné voči vode a rozkladu. Odolné voči vplyvom počasia, nízkym teplotám a škodcom. Minimálna údržba a celoročné použitie v exteriéry, zaručuje dlhá živostnosť.

Drevina Massaranduba pôvodom  z Brazílie je jedna z najžiadanejších exotických drevín

Má vyššiu hustotu než drevina Bangkirai a nemá otvory po škodcoch, menej zosychá. Drevina je tmavočervenkastej farby a oproti Bangkirai hladší

Prirodzená oxidácia spôsobená ultrafialovým svetlom spôsobí, že podlahová krytina na povrchu zosivie . Pre zachovanie farebnosti sa odporúča použiť špecialny olej, ktorý má pozitívne účinky aj na predĺženie životnosti dreva .Renovácia krytiny by sa mala vykonávať dvakrát za rok ideálne pred zimou a po zime.

Merbau je drevina charakteristická veľkou prirodzenou odolnosťou proti pôsobeniu húb a hmyzu čož umožňuje používať drevo v ťažkých podmienkach, napr. v železničnej doprave. Drevina pochádza z oblastí Ázie a Oceánie a teší sa veľkej obľube.

Drevina Merbau má hnedú až hnedo-červenú farbu a obsahuje tanín. Keď bude drevo prvýkrát vystavené dažďu, veľkému množstvu rosy a inej vlhkosti , tanín sa vyplaví z dreva vo forme hnedej tekutiny. Prestriekať dosky hadicov ja postačujúce na odplavenie farby, ale vyplavenie alebo vylúčenie tanínu z dreva potrvá určitý čas.

Stránky

  • Kontaktujte Nás