Terasy

Exkluzívne terasy z exotického dreva - CUMARU

Drevina Cumaru, pôvodom z Brazílie, patrí medzi exkluzívne exotické dreviny veľmi odolné proti škondcom a hmyzu, je bez otvorov po škodcoch. Dodáva sa predsušená, je teda veľmi stabilná. Má hnedé zafarbenie.Prirodzená oxidácia slnečným svetlom a poveternosťou spôsobí, že  na povrchu zosivie. Na zachovanie prirodzenej farby dreva a predĺženie jeho životnosti doporučujeme použiť špeciálny olej na vonkajšie drevené povrchy. Renovácia krytiny by sa mala vykonávať dvakrát za rok na jar a jeseň.

Exkluzívne terasy z exotického dreva - IPE

Exkluzívne terasové dosky IPE - exotické drevo prírodnej, hlbokej farby od olivovo-hnedej po čierno-hnedú, často so svetlejšími alebo tmavšími pásmi. Dosť často získava tmavočervený odtieň, s ktorým sa človek nestretne u iných drevín stromov z oblasti mierneho pásma.Tvrdosť a stálosť dreva, je veľmi veľká , čo je zvlášť cenná vlastnosť pri jeho používaní na podlahové materiály. Navyše je veľmi odolné proti napadnutiu hubami a hmyzom. Prejavuje taktiež neobyčajnú odolnosť proti ohňu. Prirodzená oxidácia spôsobená slnkom spôsobí, že podlaha na povrchu zosivie.

Drevina Bangkirai pochádza z Južnej a Juhovýchodnej Áziea teší sa z veľkej popularite medzi zákazníkmi.  Povrch dosiek nie je dokonale hladký a nové dosky pri daždi vyplavujú hnedočervenú látku tanín . Farebnosť dosahuje od svetlohnedej po hnedú, niekedy aj so žltým odtieňom . Pre drevo Bangkirai sú charakteristické malé dierky s priemerom 0,5 – 1,5 mm, stopy po škodcoch, ktoré vytvorili v živom strome. 

Drevina Garapa pochádza z tropickej Brazílie a stáva stále obľúbenejším a častejšie používaným materiálom. Na rozdiel od kameňa pôsobí teplým dojmom.Farba tejto dreviny je zlatá až zlato-žltá s rôznorodými odtieňmi a jej počiatočné vyplavovanie sa prejavuje v malej miere. Vyznačuje sa dobrou stabilitou, pevnosťou a trvanlivosťou, a vysokou odolnosťou voči hubám, poveternostným podmienkam. Drevo je citlivé na riasy a cement a v surovom stave vonia mandľami.

Terasy z európskeho dreva - Thermory jaseň

Thermo drevo je špecificky modifikované drevo, ktoré sa rozšírilo po Európe v 90-tich rokoch zo severských krajín, kde sa thermizácia vyvinula ako ekologická alternatíva k tvrdým tropickým drevinám. V súčasnosti je iba málo výrobcov, ktorý túto techniku aplikujú. Farba dreviny Jaseň je tmavo-hnedá a šednutie dreviny je výrazne rýchlejšie ako pri ktorejkoľvek inej drevine.

Terasové dosky - SIBÍRSKY SMREKOVEC

Sibírsky smrekovec pochádza zo sibírskych lesov, kde špecifické klimatické podmienky zaručujú pomalý rast stromu. Vďaka svojmu pomalému rastu sa drevo získava vyššiu hustotu a  pevnosť čo robí drevo idealne pre exteriérové použitie. Považuje sa za najodolnejšiu ihličnatú drevinu na svete, vďaka svojej vysokej tvrdosti a obsahu extraktov a živice, ktorá zaručuje v spojení s vysokou hustotou odolnosť voči hnilobe a škodcom.

  • Kontaktujte Nás