Doplnky

Linerio - Lamelové panely

Lamelové panely sú ideálnym a kreatívnym riešením vášho interiéru. Dodajú interiéru unikátny charakter a doplnia priestor. Finálny efekt závisí od vášho výberu. Panely vo veľkostiach S,M,L sa líšia v hrúbke lamiel, efekte hĺbky a farebnosti. Príďte si obzrieť vzorky na náš showroom a zvoľte tú pravú.

Exkluzívne terasy z exotického dreva - CUMARU

Drevina Cumaru, pôvodom z Brazílie, patrí medzi exkluzívne exotické dreviny veľmi odolné proti škondcom a hmyzu, je bez otvorov po škodcoch. Dodáva sa predsušená, je teda veľmi stabilná. Má hnedé zafarbenie.Prirodzená oxidácia slnečným svetlom a poveternosťou spôsobí, že  na povrchu zosivie. Na zachovanie prirodzenej farby dreva a predĺženie jeho životnosti doporučujeme použiť špeciálny olej na vonkajšie drevené povrchy. Renovácia krytiny by sa mala vykonávať dvakrát za rok na jar a jeseň.

Exkluzívne terasy z exotického dreva - IPE

Exkluzívne terasové dosky IPE - exotické drevo prírodnej, hlbokej farby od olivovo-hnedej po čierno-hnedú, často so svetlejšími alebo tmavšími pásmi. Dosť často získava tmavočervený odtieň, s ktorým sa človek nestretne u iných drevín stromov z oblasti mierneho pásma.Tvrdosť a stálosť dreva, je veľmi veľká , čo je zvlášť cenná vlastnosť pri jeho používaní na podlahové materiály. Navyše je veľmi odolné proti napadnutiu hubami a hmyzom. Prejavuje taktiež neobyčajnú odolnosť proti ohňu. Prirodzená oxidácia spôsobená slnkom spôsobí, že podlaha na povrchu zosivie.

Drevina Bangkirai pochádza z Južnej a Juhovýchodnej Áziea teší sa z veľkej popularite medzi zákazníkmi.  Povrch dosiek nie je dokonale hladký a nové dosky pri daždi vyplavujú hnedočervenú látku tanín . Farebnosť dosahuje od svetlohnedej po hnedú, niekedy aj so žltým odtieňom . Pre drevo Bangkirai sú charakteristické malé dierky s priemerom 0,5 – 1,5 mm, stopy po škodcoch, ktoré vytvorili v živom strome. 

Drevina Garapa pochádza z tropickej Brazílie a stáva stále obľúbenejším a častejšie používaným materiálom. Na rozdiel od kameňa pôsobí teplým dojmom.Farba tejto dreviny je zlatá až zlato-žltá s rôznorodými odtieňmi a jej počiatočné vyplavovanie sa prejavuje v malej miere. Vyznačuje sa dobrou stabilitou, pevnosťou a trvanlivosťou, a vysokou odolnosťou voči hubám, poveternostným podmienkam. Drevo je citlivé na riasy a cement a v surovom stave vonia mandľami.

OBKLADOVÉ PANELY

Vodotesné stenové panely SPC umožňujú rýchlu premenu akéhokoľvek interiéru. Ich základom je tvrdé kompozitné jadro SPC (Stone Polymer Composite), ktoré je prekryté dekoratívnou vrstvou zaistenou povlakom odolnoým voči UV žiareniu. Vďaka tomu sa panely nedeformujú a sú vysoko odolné proti poškriabaniu a proti nárazu. Inšpirujte sa u nás na showroome v Barci...

Novinkou v ponuke PORTA je kolekcia AZURA pozostávajúca z dverných a nábytkových doplnkov, umožňujúca zákazníkom dodať interiéru jedinečnú atmosféru a konzistentný charakter. Súprava obsahuje kľučky, rozety, zarážky dverí, ale aj široký výber nábytkových rukovätí a nástenných vešiakov. Súprava doplnkov má charakteristické vrúbkovanie a je dostupná v troch farbách. V zlatej, lesklej striebornej a matnej čiernej farbe. Každý prvok je možné zakúpiť samostatne.

Terasy z európskeho dreva - Thermory jaseň

Thermo drevo je špecificky modifikované drevo, ktoré sa rozšírilo po Európe v 90-tich rokoch zo severských krajín, kde sa thermizácia vyvinula ako ekologická alternatíva k tvrdým tropickým drevinám. V súčasnosti je iba málo výrobcov, ktorý túto techniku aplikujú. Farba dreviny Jaseň je tmavo-hnedá a šednutie dreviny je výrazne rýchlejšie ako pri ktorejkoľvek inej drevine.

Stránky

  • Kontaktujte Nás