DIZAJNOVÉ NOVINKY 2022

Pozývame Vás na nezvyčajnú prehliadku plnú interiérových inšpirácií.

Nie je dôležité, či hľadáš drevené dvere, alebo také, ktoré budú jednoduché, novodobé a dizajnové! Naša ponuka je taká bohatá a rôznorodá, že určite v nej nájdeš, čo hľadáš.

Terasy z európskeho dreva - Thermory jaseň

Thermo drevo je špecificky modifikované drevo, ktoré sa rozšírilo po Európe v 90-tich rokoch zo severských krajín, kde sa thermizácia vyvinula ako ekologická alternatíva k tvrdým tropickým drevinám. V súčasnosti je iba málo výrobcov, ktorý túto techniku aplikujú.

Drevo sa tepelne spracuváva v peci postupným zvyšovaním teploty (190-210 stupnov) po dobu niekolkých hodín, takže sa drevo stáva krehkým a úplne vysušeným. Táto metóda efektívne zabranuje prasknutiu dreva použitom v exteriery, štruktúra dreva sa mení, a drevo sa stáva odolnejším voči vlhkosti a rozmerovo stabilným.

Rozťahovanie a zmršťovanie je 5 až 10 krát menej ako u netermizovaného dreva( Napríklad ak dáte kus tepelne upraveného dreva do vedra s vodou po dobu jedného týždňa spolu s kúskom netermizovaného dreva, tepelne spracované drevo bude absorbovať až päťkrát menej vody)

Farba dreviny je tmavo-hnedá a šednutie dreviny je výrazne rýchlejšie ako pri ktorejkoľvek inej drevine.

Tabs

  • Kontaktujte Nás