Exkluzívne terasy z exotického dreva - Merbau

Merbau je drevina charakteristická veľkou prirodzenou odolnosťou proti pôsobeniu húb a hmyzu čož umožňuje používať drevo v ťažkých podmienkach, napr. v železničnej doprave. Drevina pochádza z oblastí Ázie a Oceánie a teší sa veľkej obľube.

Drevina Merbau má hnedú až hnedo-červenú farbu a obsahuje tanín. Keď bude drevo prvýkrát vystavené dažďu, veľkému množstvu rosy a inej vlhkosti , tanín sa vyplaví z dreva vo forme hnedej tekutiny. Prestriekať dosky hadicov ja postačujúce na odplavenie farby, ale vyplavenie alebo vylúčenie tanínu z dreva potrvá určitý čas.

Prirodzená oxidácia spôsobená ultrafialovým svetlom spôsobí, že podlahová krytina na povrchu zosivie . Pre zachovanie farebnosti sa odporúča použiť špecialny olej, ktorý má pozitívne účinky aj na predĺženie životnosti dreva .Renovácia krytiny by sa mala vykonávať dvakrát za rok ideálne pred zimou a po zime.

POZOR ! Merbau v exteriéri počas dažďa krváca. Vyplavuje sa z nej látka TANÍN, ktorá môže spôsobiť zafarbenie vašej terasy či fasády.

Tabs

  • Kontaktujte Nás